Детска Маса+2 Столчиња+Помошна Масичка

5149

Регуларна цена 6,900 ден Намалена цена 5,900 ден Заштеди 1,000 ден
/
Со вклучено ДДВ - Достава се пресметува при наплата.

Детска маса + 2 столчиња + помошна масичка специјално дизајнирани за Вашите најмили!
Произведени со употреба на сертифицирани материјали што не штетат на здравјето – внимателно подготвени за Вашите најмили!

Нарачката вклучува:
– 1 ГОлема Маса, 1 Мала Масичка, 2 Столчиња
– БЕСПЛАТНИ налепници за секое столче за маса.

Детален опис на производот:
Површните делови се 18мм медијапан, а ногарките се целосно природно дрво.
Се доставуваат во расклопена форма и имаат многу лесно склопување. (само со штрафцигер)

Одличен декор за собата на Вашето дете, кое може да ужива во сите свои активности.
Има издржливост до 50 килограми и погодно е за употреба за деца до 8 години.

Цртежите на масата и столот се во форма на налепници кои ги добивате во пакетот.

Димензии на производот:

Маса:
50 см (висина)
63 см (ширина)
53 см (должина)

Столче:
67 см (висина)
32 см (седење)
31 см (ширина на седиштето)
28 см (должина на седиштето) 


 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 120ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-3 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Прозиводот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 • Враќање на парични средства не вршиме. Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.

 

 

 


Последни прегледани производи