Интерактивна Играчка - Диносаурус
Интерактивна Играчка - Диносаурус
Интерактивна Играчка - Диносаурус
Интерактивна Играчка - Диносаурус
Интерактивна Играчка - Диносаурус
Интерактивна Играчка - Диносаурус

Интерактивна Играчка - Диносаурус

КИГР-17656

Регуларна цена3,550 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Оваа играчка се состои од разновидни елементи што создаваат живописна и интерактивна играчка околина. Во сетот ќе најдете следниве карактеристики:

 1. Електрично планинарење и клизање: Играчката има механизми за електрично планинарење и клизање, каде колите или фигурите можат да се движат по различни нагоре и надолу наагребувања.

 2. Вулканска ерупција: Централниот дел на играчката претставува вулканска конструкција. Оваа вулканска модел има способност да симулира различни ефекти на ерупција, како што се излегување на дим или светлински и звучни ефекти.

 3. Железничка количка и слот коли: Играчката вклучува железничка тркала со вградени слотови за коли. Ова овозможува на минијатурните коли да тркаат и да се движат во околината, што дополнително ја зголемува играта и интеракцијата.

 4. Авантура со диносауруси: Тематските елементи вклучуваат фигури на диносауруси и дизајнирани средини кои ја симулираат авантуристичката праисториска област. Ова ги поттикнува децата да креираат разни играчки сценарија во мистичниот свет на диносаурусите.

 5. 8 мини коли: Во сетот има вкупно 8 минијатурни коли, секоја со свои уникатни дизајни и својствени во своето користење на играчката.

Овој играчки сет не само што нуди различни активности и ефекти, туку и поттикнува креативност и развој на моторични вештини кај децата. Идеален е за играње самостојно или заедно со други деца, создавајќи приказни и авантури во сопствениот играчки свет.

 

 

 


 

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи