2 во 1 Креветче за Спиење и Лулашка + Комплет Постелнина во 4 Бои ( По Нарачка)
2 во 1 Креветче за Спиење и Лулашка + Комплет Постелнина во 4 Бои ( По Нарачка)
2 во 1 Креветче за Спиење и Лулашка + Комплет Постелнина во 4 Бои ( По Нарачка)
2 во 1 Креветче за Спиење и Лулашка + Комплет Постелнина во 4 Бои ( По Нарачка)

2 во 1 Креветче за Спиење и Лулашка + Комплет Постелнина во 4 Бои ( По Нарачка)

ТКРЕКРЕ-000281

Регуларна цена10,490 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Боја

Опис на производот :

 • Производот е достапен во 4 бои:
  • Кремова со розова постелнина
  • Сина со сина постелнина
  • Сива со тиркиз постелнина
  • Тегет со жолта постелнина
 • На самата колевка се наоѓа скриена рачка со која може лесно да се носи колевката каде и да е потребно.
 • Специјално дизајнираните тркала на самата колевка овозможуваат леснотија за транспортот на целото креветче.
 • Креветчето се затвора со едно движење, благодарение на внатрешниот ремен што се наоѓа во лулката.
 • Со лесното преклопување, дополнително зафаќа помалку простор, па така ова креветче може да го поставите каде и да сакате.
 • Креветчето е направно од 100% дрво
 • Играчките кои што се дел од колевката ќе го провлечат вниманието на Вашето бебе.
 • Странични мрежи од каде што може да го гледате Вашето бебе.
 • Тендата се прилагодува според вашите потреби
 • Заштитна мрежа против инсекти
 • Димензии на креветчето 50x90 cm
 • Димензии за сетот за спиење 
  • Перница: 35x45cm
  • Јорган: 80×130
  • Чаршаф: 100×130
 • Производот е со нарачка. По направената нарачка, пристигнува за 7 до 14 дена. 
 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.


Последни прегледани производи