Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)
Проодувалка + Масичка (2 во 1)

Проодувалка + Масичка (2 во 1)

4930

Регуларна цена 2,190 ден
/
Со вклучено ДДВ - Достава се пресметува при наплата.

Baby Walker Проодувакла +  Масичка со мобилен и мултифункционален панел за играње + музичка играчка адаптирана за слухот на бебињата 

Незаборавна, неповторлива и едукативна активност за децата.

Ги охрабрува првите чекори на бебето и помага да се развие нивната координација и сила, со единствена и првична цел, да се научи како да стои и да оди.

 • Помага во одржување на рамнотежата при започнувањето на првите чекори

 • Помага самостојно, секое дете да научи да оди и да стои

 • Помага да се развие координацијата и силата на детето

 • Го стимулира когнитивниот процес и се добива осет за независност

 • Мотивација е за физичка активност кај малите деца

 • Го држи Вашето дете ангажирано во текот на денот

Проодувалката е направена според научен егрономски дизајн, што овозможува бебето да има правилен и безбеден начин на одење, а истовремено им помага во поддржувањето на колената

Со додавање на вода или песок во тежинската кутија се регулира тежината, а со тоа и стабилноста на производот.

Брзината на движење на тркалта може да се прилагоди со цел да ги задоволи потребите на бебињата во различни фази на одење. На тркалото е вграден гумен прстен кој штити од пролизгување.

Флексибилна и нелизгава рачка, која се прилагодува според личната големина и висина на детето.

Изработена од безбеден нетоксичен ABS материјал со мазни рабови

Мултифункционален панел за развој на моторни вештини и способност за
координација. Мобилен и прилагодлив со повеќе намени како препознавање
форми, шарени копчиња кои се вртат и мобилна кошаркарска мрежа. Помага и
го поттикнива детето да игра, да ја развива својата музичка креативност, а исто
време и да се забавува.

  

 

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 120ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-3 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Прозиводот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 • Враќање на парични средства не вршиме. Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.

 

 

 

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи