Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече
Магнетна Табла за Цртање - Мече

Магнетна Табла за Цртање - Мече

K3-10974

Регуларна цена 390 ден
/
Со вклучено ДДВ - Достава се пресметува при наплата.

Боја

Пиши-бриши табла за цртање и пишување е привлечна играчка со слаток дизајн на мече, што ја прави привлечен избор за родителите кои бараат нешто различно и корисно за своите деца.  Оваа табла за цртање е не само уникатна, туку и интерактивна играчка која може да им помогне на децата да уживаат и да се забавуваат. Исто така многу e практична и може да се користи каде и да е, бидејќи е мала и лесна за носење. Преку цртањето, децата може да го подобрат своето разбирање за форми, бои, простор и пропорции. Овој процес на учење ги стимулира критичкото размислување и креативно решавање на проблеми.

Изработена е од висококвалитетни материјали благодарение на кои нема валкање на рачињата, облеката или пак било кој дел од домот како што е инвертар или ѕидови, така што Вам како родител ќе ви претставува големо олеснување и детенцето ќе може да си игра самостојно.

Практична и економична! На неа може да се пишува и брише над 100000 пати што е еквивалентно на исто толку парчиња А4 хартија, што значи дека нема постојано да купувате нови листови за цртање, а и ќе го зачувате домот среден без листови хартија наоколу! 

 

Има флексибилен LCD екран без сино светло зрачење и ги штити очите на Вашите деца кои нема да го тргнат погледот и ќе бидат воодушевени од нивната моќ самите да напишат или да нацртат нешто на таблата

Таблата содржи:

 • површина каде што децата ќе цртаат
 • батерија
 • пенкало за пишување
 • копче за бришење и чистење на таблата

Чистењето на оваа табла е многу лесно и едноставно со помош на само едно копче. Нема бришачи кои треба да се влечат, туку со притискање на само едно копче таблата е чиста и може повторно да се црта на неа!

На десната страна има посебно место за пенкалото за да не се изгуби и таблата да изгледа уредно . Ја има во 2 бои:

 • Сина
 • Розова

Содржи копче за да се превенира бришење по грешка. Кога ќе го притиснете ова копче и доколку Вашето дете по грешка го притисне копчето за бришење, содржината на таблата нема да се избрише

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 130ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-3 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 


Последни прегледани производи