Автоседиште Epic
Автоседиште Epic
Автоседиште Epic
Автоседиште Epic

Автоседиште Epic

МСЕД-17372

Регуларна цена10,900 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Ви го претставуваме новото седиште за автомобили FreeON Epic.

Ги исполнува најновите безбедносни и функционални стандарди. Висината на седиштето за автомобил и неговиот потпирач за грб може да се прилагодат по желба, така што можете лесно да го користите од 40 cm до 150 cm од висината на детето. Поради можноста за вртење на седиштето за 360°, ќе биде брзо, тивко и многу лесно да се смести детето во возилото. Подобро од дете на пат, повеќе би сакал да има удобно и пријатно возење во автомобил. Со седиштето за автомобил FreeON Epic, поголема функционалност обезбедува удобност, бидејќи има голема корисност и практична вредност Потпирачот за глава е меко обложен и одговара на главата на детето и осигурува дека малото нема да заспие во непријатна положба со главата. страна, но свртен напред. Ремени за рамо со 5 точки се слободно прилагодливи и меки обложени. Возилото се прицврстува со помош на изофикс и Top Tether, што ја намалува можноста за грешки при монтирање во автомобилот и на тој начин обезбедува поголема безбедност на детето во случај на трки.

 • Со правилна употреба и инсталација, седиштето за автомобил FreeON Epic обезбедува најдобра можна безбедност за детето во возилото.

 • Својства:
 • група од 40 до 150 см,
 • тестирано според стандардот i-Size ECE R129,
 • 360° ротација без ресетирање,
 • заштита од странска страна,
 • отстранлив зум,
 • инсталација во спротивна насока на патување од 40 до 105 см,
 • прицврстување: isofix + Top Tether без ресетирање,
 • инсталација во насока на патување од 100 до 150 см,
 • додаток од 100 до 150 cm Isofix + безбедносно куче за автомобил,
 • додаток од 100 до 150 cm безбедносно куче за автомобил,
 • наклонот на 'рбетот е прилагодлив во 4 различни позиции,
 • потпирачот за глава е прилагодлив во 14 различни позиции,
 • Систем за прицврстување со 5 точки,
 • Покривка што се вади и се пере.
 • Предупредувања и мерки на претпазливост при користење на одредени категории на опрема.

 

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 3000 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи