Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy
Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy

Бебе Количка Travel System, 3 in 1 Joy

МКОЛЗЕЛ-13803

Регуларна цена26,000 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Боја
Со својот изглед и малите, но естетски важни детали, комплетот за колички FreeON JOY PLUS е уште попривлечен и чекор повисок квалитет од основната верзија. Тоа е пософистицирана верзија на количката FreeON JOY.

Дизајнирајте го вашиот живот без оглед на условите за живеење да биде што е можно поедноставен и удобен, следејќи ги актуелните трендови. Сега тоа го овозможивме благодарение на иновативниот сет FreeON JOY PLUS, кој се состои од 3 клучни компоненти и многу практични додатоци. Неговиот уникатен изглед го прави привлечен, па ќе биде ваш совршен партнер на секој чекор во најубавиот период од животот.

Детскиот комплет FreeON JOY PLUS 3 во 1 е совршен избор за сите идни родители кои сакаат да извлечат максимум од нивното ново купување. Дополнително, комплетот JOY PLUS вклучува многу додатоци кои ќе ви бидат потребни кога секојдневно ја користите детската количка.

 

Сетот вклучува:

- квалитетна рамка,

– удобна длабока корпа,

– рамка за количка со единица за седење,

– автомобилско седиште за дете од 40 до 87 см, тестирано според стандардот R129,

– додаток за шишето,

– практичен ранец за додатоци,

- мрежа за комарци,

– покривка за дожд.

 

Удобна длабока корпа за добредојде на вашето новороденче

- погоден за употреба од раѓање па наваму,

– пространа, со продолжена настрешница,

– дополнителна мрежеста површина за подобрена дише,

- мека и удобна постава,

– лесно се поставува на рамката на количката,

 

Првото детско седиште за безбедно патување

- погодно за бебиња од раѓање па наваму, или за висина на дете од 40 до 87 см,

– тестирано според најновиот стандард ECE R129,

- прилагодлив крошна,

- поставата од мемори пена,

– инсталација на рамката на количката со помош на вклучените адаптери,

– врзување на седиштето со безбедносни појаси на автомобилот.

 

Карактеристики на седиштата за количка FreeON JOY PLUS:

– лесна алуминиумска рамка, која дополнително е обложена со висококвалитетна, сјајна обвивка,

– Рачка за количка обложена со кожа и прилагодлива висина

– преден штитник обложен со кожа и лесно отстранлив,

- прилагодлив потпирач за грб,

- прилагодлив потпирач за нозе,

– растеглива крошна за количка и мрежеста површина за подобро дишење,

– PU предни тркала со можност за заклучување, лесно се отстрануваат,

- PU задни тркала, отстранливи,

- суспензија на тркалата,

-ножната сопирачка,

– голема практична корпа за додатоци.

 

Големина на преклопена количка: 40 x 59,5 x 67 cm

Големина на расклопена количка: 84 x 59,5 x 103 cm

Тежина на количка: 10 кг
 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи