Муслин Лигавчиња
Муслин Лигавчиња
Муслин Лигавчиња
Муслин Лигавчиња

Муслин Лигавчиња

КЛИГЦРЕ-8075

Регуларна цена250 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Апликација

Опис на производот :

 • Достапни во 3 различни дезени
 • Слатки лигавчиња од муслин се одличен додаток во гардеробата на вашето малечко.
 • Овие прекрасни лигавчиња се направени од висококвалитетно меко, удобно, дише и впива, дури и ако бебето случајно касне, исто така е многу безбедно
 • Детските лигавчиња од 100% памук се ултра абсорбирачки со 6 слоеви мек памук од муслин, брзо фаќаат и впиваат течност, дрибла и неуредна храна.
 • Овие лигавчиња може да се користат и како крпа за плунка, кога бебето си игра, јаде или едноставно за да се спречи извалканата облека на бебето.
 • Две копчиња можат да ја прилагодат удобната големина по желба, исто така лесно се носат и поправаат
 • 2 прилагодливи димензии на вратот
 • Ливчињата ја одржуваат својата форма и мекост дури и по повеќекратно перење, лесно се чистат и брзо се сушат
 • Возраст: 0-36 месеци 

  Димензии: 24×25 cm


 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи