Музичка Подлога за Играње
Музичка Подлога за Играње
Музичка Подлога за Играње
Музичка Подлога за Играње

Музичка Подлога за Играње

КПОДDEF-7620

Регуларна цена2,350 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Опис на производот :

 • Пијаното кое се активира со удар од детските ноџиња или рачиња е специјално дизајнирано за бебиња од 0-24 месеци, неговата весела музика го поттикнува бебето да клоца повторно и повторно.
 • Ова подлога за играње за бебиња ги поттикнуваат бебињата да ги користат и развиваат мускулите на рацете, нозете, стомакот, грбот и вратот. Ја стимулира координацијата рака-око и ги подобрува фините и грубите моторни вештини кај бебето.
 • Музичките искуства во раната детска фаза можат да го забрзаат развојот на мозокот. Детските играчки кои се откачуваат го стимулираат чувство за вид и љубопитноста на бебето и го поттикнуваат да ги фати и истражува. Вашето малечко открива како да ја активира музиката со клоцање на копчињата на пијано, дознава дека неговите постапки можат да предизвикаат забавни работи и последици.
 • Овој мултифункционален душек за играње има клавир што се активира со удар со музика и светлина, 4 висечки тропки во облик на мечиња кои се откачуваат и огледало во форма на цвет. Со прилагодлив дизајн, пијаното може да се фиксира под кој било агол за да одговара на растот на вашето бебе од лежење, па до седење.
 • Подлогата за играње за бебиња е направена од висококвалитетен памук и мазни и меки ткаенини. Безбеден и пријатен материјал за кожата кој прави бебето да се чувствува среќно. Најсоодветната дебелина му овозможува на душекот за вежбање да дише повеќе. Се пере во машина, лесно се чисти и одржува хигиена.
 • Димензии:
  • 75x48
 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи