Chicco Вртелешка Next
Chicco Вртелешка Next
Chicco Вртелешка Next

Chicco Вртелешка Next

МВИССИН-13541

Регуларна цена2,099 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Боја

Од исклучително значење за бебињата, покрај активната игра, да обезбедат мирни и релаксирачки моменти.

Палетата производи е дизајнирана да му даде на вашето дете можност да игра самостојно или да помогне во создавање ритуали пред спиење кои ќе им овозможат на бебињата и родителите да заспијат и помирно да спијат.

Спиењето е многу важно за вашето бебе. & nbsp; Играчките за спиење во исто време имаат музика, нежни светлосни ефекти и предмети што се движат и создаваат волшебна атмосфера ... И ако вашето дете спие мирно и ќе можете да одморите повеќе.

Експертите на Chicco создаваат производи со желба да им понудат на родителите решенија и додатоци што ќе им овозможат да поминат квалитетно време со детето. Chicco постојано соработува со експерти и со родители. На овој начин, тие ги открија потребите на децата и семејството. Нека вашето дете слуша 20 минути класична музика од Шопен, Шуман и ОFehnбах, звуци на чукање на срцето и смирувачки звуци, кои детето ги слушаше додека беше уште во вашата утроба. Нежното ноќно светло го смирува бебето и ви помага да ја пронајдете цуцлата или омилената играчка на бебето без да ја вклучите светлината. На вртелешката има и четири меки играчки кои го охрабруваат детето да набљудува. Може да го превземете електронскиот музички дел и едноставно да го поставите на количката за тивки и забавни прошетки.

Вртелешката во нежна боја е погодна за поставување на работ на креветчето. Таа е прилагодена така што можете лесно да ја поставите на креветчињата „Next to me“ и на повеќето дрвени креветчиња (максималната ширина на дрвото на кое можете да ја ставите е 3,8 см). Сјајнаta sвезда е поставена на вртелешката. & Nbsp; Ѕвездата можете да ја вклучите или исклучите кога сакате. & Nbsp; Нежното ноќно светло смирува и ви овозможува полесно да најдете цуцлата или омилената играчка на вашето дете без да мора да ја вклучувате светлината. На вртелешката има уште 4 меки играчки кои го охрабруваат детето да набудува. Електронско-музичкиот дел може лесно да се отстрани и да се стави на количката, така што секогаш може да го имате со вас, а детето секогаш ќе биде запознаено со околината.

Карактеристики:

 • Погоден за деца од раѓање,
 • Димензии на артиклот: 58,6 X 48,5 X 26,5 см,
 • Димензии на пакувањето: 40 X 12 X 35 см,
 • светлосни ефекти,
 • звучни ефекти,
 • музички ефекти,
 • Работи на 3 x AA & nbsp; батерии кои не се вклучени.

& nbsp;

Дали знаевте дека Бебињата полесно заспиваат ако ги потресувате, бидејќи лулањето ги потсетува на чувството што го доживеале пред раѓањето.

НЕ СЕ ГРИЖИТЕ АКО ДЕТЕТО сака да легне на вашиот кревет. Децата сакаат да бидат близу до својата мајка и со текот на времето учат дека мораат да спијат сами во собата.

Дали знаевте дека Цуцлата може да му помогне на бебето полесно да заспие, „доењето“ ги смирува и релаксира.

Дали знаевте дека… Децата избираат играчка пред спиење. Тие го наоѓаат својот пријател и се чувствуваат помирно и побезбедно во неговото присуство

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 3000 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи