Кенгур Easy Move 3 in 1
Кенгур Easy Move 3 in 1
Кенгур Easy Move 3 in 1
Кенгур Easy Move 3 in 1
Кенгур Easy Move 3 in 1

Кенгур Easy Move 3 in 1

МКЕНDEF-13813

Регуларна цена2,500 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Носењето бебе во кенгур FreeON Easy Move 3 in 1 е одлична можност 
вашето бебе да го истражува светот. Исклучително е практичен,
бидејќи му овозможува на детето да ја види околината или да има
пријатен одмор во прегратките на мајката.
Исто така, им овозможува на родителите да се движат слободно и
со слободни раце. FreeON Easy Move 3 in 1 е погоден за деца од 3,
5 до 15 кг и секогаш овозможува правилно држење на детето додека
го носи. Дополнителен комфор овозможува потпирачот за глава и
пријатен и удобен материјал, кој ќе направи да се чувствувате
како да не носите дете во раце. FreeON Easy Move 3 во 1 обезбедува правилно држење на телото во
секое време Во првите месеци, кога зглобовите на колкот на бебето се уште се
развиваат, од суштинско значење е да се носи бебето во правилна
положба. FreeON Easy Move 3 во 1 има доволно широко растојание
помеѓу нозете за да се осигура дека нозете се во правилната
положба M. Оваа поза не само што е најдобра за развојот на
колковите и 'рбетот, туку е и најудобна за бебето.
Поради поддршката и положбата на нозете, 'рбетот на бебето е
исто така во правилна положба C. Наслонот за глава, кој го
спречува паѓањето на главата на страна, обезбедува и поудобно
носење и одмор на рацете. Прилагодлив на различни возрасти на детето Кенгурот FreeON Easy Move 3 во 1 ви овозможува да го носите во
3 различни позиции. Бидејќи бебињата имаат различни развојни
барања во различни фази од растењето, можете да го приспособите
на нивните потреби. Неговата приспособливост, исто така,
ви овозможува да го користите носачот на различни возрасти на
детето до 15 килограми тежина.
Погоден за деца од 3,5 месеци до 15 кг. Удобност и за детето и за родителите Кога зборуваме за носачот, најмногу ја земаме предвид удобноста
и правилното држење на бебето, како и удобноста на родителот
додека го носи. Kangaroo FreeON Easy Move е исклучително лесен
носач направен од 100% полиестер. Материјалот е мек и удобен
дури и ако треба да го носите бебето долго време,
а 3D мрежестата ткаенина обезбедува воздухопловност и удобно
носење дури и во топлите сезони од годината. Карактеристики: Дозволува бебето да се носи во 3 позиции со потпирач за преклопување на главата висока и широка потпора за телото прилагодлив ергономски дел за седење кој овозможува правилна M-Позиција лесно се закопчува 100% полиестер, 3d нето ткаенина за подобра вентилација.
 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи