Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца
Креативна Градина на составување за Деца

Креативна Градина на составување за Деца

ККРЕDEF-4914

Регуларна цена 750 ден Намалена цена350 ден Заштеди 400 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Изгради ја својата градина - Едукативна играчка за деца 3+, составена од 54 делови за составување.

Build a garden цветната градина е совршен спој од едукација и забава која на Вашето дете ќе му донесе огромна радост играјќи, а во исто време ќе ја развие неговата логика и интелигенција.

Поврзувајќи ги и составувајќи ги деловите кои одговараат, Вашите малечки ќе создадат различни цвеќиња по желба.

Во текот на процесот, децата ќе научат за сите делови на едно цвеќе, а во исто време ќе се потикне нивната имагинација и креативност.

 

Бенифиции за Вашето дете:

☑️ Препознавање на основни бои и форми
☑️ Учење за структурата на цвеќето
☑️ Равивање вештини за решавање на проблеми
☑️ Развивање на фантазијата и интелегенцијата
☑️ Подобрување на координацијата Рака-Око
☑️ Развивање на моторните вештини

ОДЛИЧЕН ИЗБОР ЗА ПОДАРОК

Зошто Muppet Kids?

КОГА КУПУВАТЕ ОД НАС ЗНАЕТЕ ДЕКА ВАШЕТО ДЕТЕ ДОБИВА 100% БЕЗБЕДЕН И ЗДРАВ ПРОИЗВОД  Секоја од играчките кои што ги нудиме ги има поминато сите контроли и тестови за квалитет, а за истите имаме сертификати кои што го гарантираат тоа

МОЖНОСТ ДА ГО ВРАТИТЕ ПРОИЗВОДОТ имате можност да го вратите секој купен производ во рок од 30 денови од добивањето

ЛИДЕРИ НА ПАЗАРОТ ако се одлучите за нас стануватед дел од среќното семејство на Muppet Kids кое брои над 50 000 среќни клиенти

СУПЕР БРЗА ДОСТАВА со времетрање од 1-3 работни денови

100% ПОЗИТИВНИ КОМЕТАРИ на социјални мрежи со оцена 5 од 5

24/7 ПОДДРШКА НА КЛИЕНТИ

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи