Мултифункционална Проодувалка 5 во 1
Мултифункционална Проодувалка 5 во 1
Мултифункционална Проодувалка 5 во 1
Мултифункционална Проодувалка 5 во 1
Мултифункционална Проодувалка 5 во 1

Мултифункционална Проодувалка 5 во 1

КПРОDEF-10979

Регуларна цена 2,550 ден Намалена цена2,150 ден Заштеди 400 ден
/
Со вклучено ДДВ Достава се пресметува при наплата.

Ви го претставуваме еден од најпрактичните производи кој ќе биде од голема помош за првите чекорчиња на Вашите деца.  Проодувалката е мултифункционална и нуди пет различни функции:

 • движечка масичка на 4 ногалки 
 • движечка количка за туркање
 • панел за игра
 • тротинет
 • движечка количка со седење

Ова значи дека може да ја користите во зависност од потребите и развојните фази на вашето дете кое може проодувалката да ја користи стоејќи или седејќи. Сите овие предности ја прават издржлива и долготрајна.

Антипревртување структурата и стабилната конструкција на проодувалката Ви гарантираат сигурност и безбедност за Вашето дете што е од особена важност бидејќи го намалува ризикот од паѓање или повреди. 

Дизајниран е така што помеѓу тркалцата има доволно простор за Вашето бебе може да учи да оди без притоа да има нешто што ќе му предизвика да се сопнува.
Она што ќе го привлече бебето е делот за игра на проодувалката која е во најразлични бои и емитува звучни и светлосни ефекти. Го стимулира интересот на бебето и е одличен придружник и поттик во учењето на нови чекорчиња!
Бебињата преминуваат низ различни стадиуми на развој и брзо растат, а со тоа се менуваат и нивните способности и потреби. Оваа проодувалка нуди можност за подесување на брзината и со тоа родителите можат да ја приспособат брзината според потребите и способностите на бебето.
Важен аспект за овој производ е тоа што е многу економичен. Бидејќи овој модел нуди повеќе функции, не е потребно да купувате исклучително возечки или други слични производи.

 

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Производи кои може да ви се допаднат


Последни прегледани производи