Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои
Детски Мини Тротинет - 3 Бои

Детски Мини Тротинет - 3 Бои

K12-11083

Регуларна цена 1,550 ден
/
Со вклучено ДДВ - Достава се пресметува при наплата.

Боја

Мини тротинет за деца на 3 тркалца кој им овозможува на дечињата да ги развиваат своите вештини во возењето и да се забавуваат. Тротинетот има прекрасен дизајн и бои со кои го привлекува детското внимание

Користењето на тротинетот ги поттикнува децата да бидат физички активни и да вежбаат, што ги ангажира мускулите на нозете и телото во целост. Ова им помага да ги развијат координацијата, рамнотежата и моторичките вештини

Има можност за регулирање на висината на рачките според висината на Вашето дете што го прават прилагодлив на различни возрасни групи, така што детето нема брзо да го одрасне, па да не може да го користи

Квалитетните материјали гарантираат дека тротинетот е издржлив и ќе трае долго време. Тоа значи дека може да издржи интензивна употреба на различни услови на возење без да се оштети. Материјалите гарантираат стабилност, отпорност и безбедност со што се избегнуваат несреќи или повреди при употреба на тротинетот
Рачките на тротинетот се изработени од мека гума која има способност да апсорбира вибрации и удари, што го чини возењето на тротинетот поудобно. Детските рачиња може да бидат особено осетливи на притисок и триење, па меката гума нуди додатна заштита и комфор на рачките. Тркалцата имаат LED светла кои се забележуваат навечер и допринесуваат за поголема возбуда и забава кај децата, а се од голема корист и за Вас како родител бидејќи Ви овозможуваат полесно да го следите Вашето дете
Подлогата - педала за ноџињата е дизајнирана да биде сигурна и да не се лизга, така што се гарантира стабилност при возењето! На задното тркало има кочница која е лесна за контролирање, а и предните тркалца се така дизајнирани да бидат лесни за управување
Достапен е во 3 бои:
 • портокалова
 • розова
 • зелена

 

 • Muppetkids.com ги нуди следните можности за плаќање:
 1. Плаќање на врата.
 2.  Плаќање со платежните картички VISA, MasterCard и Maestro од било која банка во Р. Македонија преку CaSys International картичниот систем.Со избирањето на оваа опција привремено ве пренасочуваме до безбедносниот сервер на банката, каде ќе ја направите трансакцијата.
  Податоците од вашата картичка не ги гледаме, само од банката добиваме нотификација дека средствата се резервирани, а истите ги наплаќаме откога ќе ја потврдиме нарачката.
 • Доставата на проиводите чини 150ден и истата се врши на цела територија на Република Северна Македонија секој работен ден. Пред да се достави пратката доставувачот е должен да Ве исконтактира на дадениот телефон за да Ве извести за доставата и да се договорите за времето и местото.
 • Времето на достава е 2-4 работни денови. Доставата на производите кои не се на залиха е 2-6 седмици. Производите кои не се на залиха се посебно означени, Ве молиме контактирајте нė за да добиете попрецизна естимација на времетраењето на доставата за ваквите прозводи
 • Доставата на производите е бесплатна за нарачки во вредност над 1500 денари. Ова не важи за производите во Мебел категорија.
 • Доколку при купување сте одбрале "Плати на врата" како начин на плаќње, истото се прави во готово при прием на пратката.
 • Секој производ купен од нашата веб страна Muppetkids.com може да биде заменет во рок од 7 денови од денот на приемот на пратката.
 • Производот кој се враќа мора да биде во истата состојба како кога го примивте, односно во неговото оригинално пакување, не користен или носен, со оригинални етикети. Во спротивно истиот нема да може да се врати.
 • Штом пратката пристигне кај нас и се утврди дека вратениот производ не бил употребуван, не е оштетен, сочуван е неговиот изглед, употребни својства и фабрички етикети, се врши рефундирање на средствата на вашата трансакциска сметка
 • За да замените производ Ве молиме претходно контактирајте нѐ на kontakt@muppetkids.com или на телефонските броеви 079230500, 076504954
 • Доколку производот е оштетен при транспорт,  е пристигнат со фабричка грешка или сте добиле погрешен производ, Muppetkids.com ги превзема трошоците за враќање или замена на производот. Штом го добиеме назад прозиводот ќе бидете известени дали Вашата рекламација е прифатена.
 • Доколку се врши замена, во предвид се зема моменталната вредност на производот кој се враќа.
 •  Можна е замена за друг производ или поголема/помала величина од истиот, доколку производот не одговара во величината.
 • Во случај на враќање на роба или поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, Muppet Kids  има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.

 

 

 


Последни прегледани производи